Neprehliadnite

šport na celom svete je skorumpovaný ako potom človek nevie načo má stávkovať
Na našej katedre stále niečo organizujem: rôzne kurzy, turnaje, výlety, ligy v rôznych športoch. Čo ma ale nebaví je, že neustále musí byť niekto k dispozícii aby sa študenti mohli prihlásiť, odhlásiť či informovať.
Keďže toho organizujeme skutočne dosť je to niekedy až nezvládnuteľné.

Ako to robíte inde?
Myslím, že krásnym príkladom je slovenský hokej. Pán Široký je tam kde a je a drží sa tam práve skrz peniaze. A to, že mu na výsledkoch ažtak nezáleží sme mali možnosť vidieť na majstrovstvách sveta v Kanade.
Nemôžem povedať že by sa nesnaži chalani čo tam boli, ale neboli tam osobnosti.
A tie tam neboli aj preto, že sú vo vedení slovenského hokeja hlavne takí ako Široký. No ale keďže pán Široký má blízko ku Smeru tak na výsledkoch hokejovej reprezentácie až tak nezáleží.
Na čo všetko má vláda dopad. Pre nejakej vláde sme vedeli byť majstri a pri inej sme skoro vypadli.
Ale nič netreba meniť.
No asi viem kde je chyba.  Akurát som si čítal diskusný príspevok "Slovenský hokej"  v diskusii "Šport a peniaze" a je to asi obdobné. A možno ešte horšie, lebo futbal skutočne sa hrá na každej dedine a má ho každý rád, len asi vedenie slovenského futbalu ma radšej seba a svoje vrecká. Len jedno mi nejde do hlavy, že sa rovnakí špecialisti ako na slovensku nenahnisajú do vedenia aj v Čechách.
Myslím, že krásnym príkladom je slovenský hokej. Pán široký je tam kde a je a drží sa tam práve skrz peniaze. A to, že mu na výsledkoch ažtak nezáleží sme mali možnosť vidieť na majstrovstvách sveta v Kanade.
Nemôžem povedať že by sa nesnaži chalani čo tam boli, ale neboli tam osobnosti.
A tie tam neboli aj preto, že sú vo vedení slovenského hokeja hlavne takí ako Široký. No ale keďže pán Široký má blízko ku Smeru tak na výsledkoch hokejovej reprezentácie až tak nezáleží.
Na čo všetko má vláda dopad. Pre nejakej vláde sme vedeli byť majstri a pri inej sme skoro vypadli.
Ale nič netreba meniť.
Jednoznačne nepovinná. Štát sa má starať do iných vecí, ako nivočiť životy ľuďom, ktorí športovať jednoducho nebudú. Je to absolútne mrhanie časom. Bohužiaľ, od žiadnej tzv. demokratickej vlády sa nedá čakať, že by sa zachovala rozumne.
Pred pár rokmi som sa zúčastnil jedného Vianočného stolnotenisového turnaja v jednej malej stolnotenisovej jednote, ktorá hrala miestnú okresnú ligu. Ja som vtedy hrával aktívne za iný klub na vyššej úrovni, keďže sme hrávali kraj. To ma viedlo k presvedčeniu, že daný turnaj musím s prehľadom vyhrať.
Nuž nebolo to také jednoduché....

Som z malého mesta a vždy som veľmi rád fandil a chodil povzbudzovať. Ale asi to bolo práve preto že som z malého mesta, kde je všetko tak ako má byť. Pred pár rokmi som sa totiž dostal na futbalový zápas Slovan Bratilava a Ferencvaroš Budapešť a odvtedy ma povzbudzovanie prešlo...

Myslíte si, že byť skvelým športovcom  a zároveň uznávaným intelektuálom  je skôr témou pre rozprávkové knihy pre deti? Alebo poznáte takých, ktorým sa podarilo šport a vzdelanie účelne skľbiť na vzájomný prospech?
....co su svedomiti, profesonalni a zaroven maju respekt a snazia sa zraneniam svojich zverencov zabranit...

SportInWeb - športové diskusie 

Diskusie na športovú tému .

Poznaj názor druhých a vyjadri ten svoj.

Napíšte nám... nové témy, ktorým by sa SportInWeb - športové diskusie mal venovať.Sponzori stránky:


SportInWeb doporučuje: 
MojPortal.sk

 

Vaše športové stránky:
FUTSAL:
- Bánová
- Milovníci krásna
- TreKronor -
HOKEJ:
- Senatorsmánia -
VOLEJBAL:
- VŠ volejbalová liga Bratislava
- Beach SENEC -Stolárstvo Štefan Kendra - špecialista na  interierové dvere, no ponúkame i možnosť realizácie komplexného vybavenia interiéru. Kuchyne,  jedálenské kúty,  postele, skrine,  kompletné vybavenie šatníkov,  schody,  regále...

MojGynekolog.sk - gynekologická ambulancia Poprad
 
AGE Tech, s.r.o. Čadca- elektro predajňa domácich spotrebičov + kuchynské linky a vstavané skrine na mieru (návrh, výroba a montáž), tapetové štúdio

Spektron HK s.r.o. Moldava nad Bodvou - vyhľadávaná elektro predajňa plná kvalitného elektro tovaru za skvelé ceny s profesionálnym prístupom personálu.

Mikuláš Kačmar – TAMATEX - Stará Ľubovňa - tie naj predajne elektro a drogérie v Starej Ľubovni a spoľahlivý servis vybraných elektrospotrebičov počas celej životnosti výrobku.

LC Elektro Krompachy - elektro predajňa domácich spotrebičov za skvelé ceny s profesionálnym prístupom personálu.

Peter Srnka - Elektro - Služba Hlohovec - elektro, výpočtová technika a kuchynské linky na mieru do každej domácnosti.

Predajňa elektro ALES – Alene Nemetzová, Sereď, Galanta- - široký sortiment kvalitných značiek renomovaných svetových výrobcov - biela a čierna technika, drobné domáce spotrebiče, spotrebná elektronika, notebooky.

SportInWebe - Internetový Monitor:
Internetový Monitor i z vašej stránky

Zo zoznamu stránok propagujúcich SportInWeb: