TF - tepová frekvencia - (PF pulzová frekvencia)
Počet tepov srdca (za minutu). Charakterizuje na základe odozvy obehového aparátu intenzitu záťaže. Možno merať palpačne na zápästi artéria radialis či krčnej tepne artéria karotis, pre technicky vybavených presnejšie hodnoty získate pomocou sporttesteru, ktoré získavajú hodnoty PF z dľžky R-R intervalov EKG. Pulzová frekvencia je u každého jedinca iná a aj u neho sa stále mení. Sympatikotonici majú vyššiu PF a aj reaktívne zmeny PF sú výraznejšie ako u parasympatikov. Pri štandardnom zaťažení vyššie hodnoty TF dosiahnu netrénované osoby, pri neštandardnom nelimitovanom zaťažení je to naopak. Od trénovanosti je závislý aj čas návratu TF (rýchlejší návrat u trénovanejších) a tzv. zotavné pulzy - počet pulzov nad východiskovou hodnotou po nejakom podnete. Reaktívne zmeny TF sú často ovplyvnené psychickými faktormi. Hodnoty TF sa využívajú na určovanie telesnej zdatnosti pomocou rôznych testov (napr. step-test, Ruffierova skúška a i.).
Ta - Tz
nasleduje: Trimaran

Sponzori stránky:

 

Vaše športové stránky:
FUTSAL:
- Bánová
- Milovníci krásna
- TreKronor -
HOKEJ:
- Senatorsmánia -
VOLEJBAL:
- VŠ volejbalová liga Bratislava
- Beach SENEC -Stolárstvo Štefan Kendra - špecialista na  interierové dvere, no ponúkame i možnosť realizácie komplexného vybavenia interiéru. Kuchyne,  jedálenské kúty,  postele, skrine,  kompletné vybavenie šatníkov,  schody,  regále...

MojGynekolog.sk - gynekologická ambulancia Poprad
 
AGE Tech, s.r.o. Čadca- elektro predajňa domácich spotrebičov + kuchynské linky a vstavané skrine na mieru (návrh, výroba a montáž), tapetové štúdio

Spektron HK s.r.o. Moldava nad Bodvou - vyhľadávaná elektro predajňa plná kvalitného elektro tovaru za skvelé ceny s profesionálnym prístupom personálu.

Mikuláš Kačmar – TAMATEX - Stará Ľubovňa - tie naj predajne elektro a drogérie v Starej Ľubovni a spoľahlivý servis vybraných elektrospotrebičov počas celej životnosti výrobku.

LC Elektro Krompachy - elektro predajňa domácich spotrebičov za skvelé ceny s profesionálnym prístupom personálu.

Peter Srnka - Elektro - Služba Hlohovec - elektro, výpočtová technika a kuchynské linky na mieru do každej domácnosti.

Predajňa elektro ALES – Alene Nemetzová, Sereď, Galanta- - široký sortiment kvalitných značiek renomovaných svetových výrobcov - biela a čierna technika, drobné domáce spotrebiče, spotrebná elektronika, notebooky.

SportInWebe - Internetový Monitor:
Internetový Monitor i z vašej stránky

Zo zoznamu stránok propagujúcich SportInWeb:

ITservis