Tabuľka výživových hodnôt

"Povedz, akú knihu čítaš, a ja ti poviem, aký si,".  Každému známe porekadlo a vo väčšine prípadov i pravdivé. Niečo podobné platí ale i o strave. NIe je totiž vôbec jedno koľko a čoho denne konzumujeme. Pri stravovaní zvlášť platí pravidlo zlatej strednej cesty. Stravovať by sme sa mali tak, aby všetkého čo zo stravy organizmus potrebuje prijať, bolo tak akurát, teda nie málo , ale ani nie veľa. To platí pre bežnú populáciu, aby si udržala zdravie, ale aj pre napríklad obéznych, aby sa im podarilo opäť získať stratenú štíhlu líniu, ale napríklad i u športovcov, keďže strava je tiež dôležitým faktorom v dosahovaní vrcholových výsledkov.

Problém stravovania je samozrejme zložitý, ale dá sa zjednodušiť na štyri položky. Vyvážená strava musí obsahovať tak akurát bielkovín, tukov a sacharidov a musí dať organizmu tak akurát energie pre chod. Prave o tom sú tabuľky výživových hodnôt.

Skúste si vypočítať ako ste na tom pri jednotlivých jedlách, ktoré konzumujete. Postupne vyberajte suroviny z jednotlivých jedál, po výbere suroviny uveďte jej množstvo vo vašom jedle v gramoch a po kliknutí na tlačidlo "Pridaj" získate celkovú výživovú hodnotu vášho jedla.


Vybraná surovina ...

Množstvo vybranej suroviny v gramoch...
/gsprávna funkčnosť v prehliadači Internet Explorer
Ta - Tz
nasleduje: Tao Bo

Sponzori stránky:

 

Vaše športové stránky:
FUTSAL:
- Bánová
- Milovníci krásna
- TreKronor -
HOKEJ:
- Senatorsmánia -
VOLEJBAL:
- VŠ volejbalová liga Bratislava
- Beach SENEC -Stolárstvo Štefan Kendra - špecialista na  interierové dvere, no ponúkame i možnosť realizácie komplexného vybavenia interiéru. Kuchyne,  jedálenské kúty,  postele, skrine,  kompletné vybavenie šatníkov,  schody,  regále...

MojGynekolog.sk - gynekologická ambulancia Poprad
 
AGE Tech, s.r.o. Čadca- elektro predajňa domácich spotrebičov + kuchynské linky a vstavané skrine na mieru (návrh, výroba a montáž), tapetové štúdio

Spektron HK s.r.o. Moldava nad Bodvou - vyhľadávaná elektro predajňa plná kvalitného elektro tovaru za skvelé ceny s profesionálnym prístupom personálu.

Mikuláš Kačmar – TAMATEX - Stará Ľubovňa - tie naj predajne elektro a drogérie v Starej Ľubovni a spoľahlivý servis vybraných elektrospotrebičov počas celej životnosti výrobku.

LC Elektro Krompachy - elektro predajňa domácich spotrebičov za skvelé ceny s profesionálnym prístupom personálu.

Peter Srnka - Elektro - Služba Hlohovec - elektro, výpočtová technika a kuchynské linky na mieru do každej domácnosti.

Predajňa elektro ALES – Alene Nemetzová, Sereď, Galanta- - široký sortiment kvalitných značiek renomovaných svetových výrobcov - biela a čierna technika, drobné domáce spotrebiče, spotrebná elektronika, notebooky.

SportInWebe - Internetový Monitor:
Internetový Monitor i z vašej stránky

Zo zoznamu stránok propagujúcich SportInWeb:

ITservis