Pankration
Športová disciplína známa ešte zo strého Grécka, ktorá vznikla kombináciou voľného štýlu a boxu. Snáď by sme ju mohli prorovnať k dnešnému kick-boxu.
PANKRATIONSlovo pankration v slovenskom preklade znamená “všetky sily” (pan – všetko, kratos – sila ). Išlo teda o všeboj, kde boli povolené kopy, údery a zápasnícke chvaty (hody, strhy, podmietnutia, škrtenia, páčenia). Pankration založil podľa legendy Thézeus, ktorý skombinoval pygmé a palé vo víťaznom súboji s Mínotaurom v Labyrinte. Slovom palé starí Gréci označovali zápasenie. Pankration sa stal olympijskou disciplínou v ruku 648 pred n. l. na 33. hrách. Prvým olympijským víťazom sa stal Lygdamis zo Syrakúz. Pankratisti, na rozdiel od boxerov, nepoužívali spevňovacie remence, tzv. himantés. V tej dobe existovali dve formy pankrationu, kato-pankration, v ktorom pravidlá dovoľovali pokračovať v boji na zemi a ano-pankration, označovaný aj ako tradičný, v ktorom sa v boji na zemi nepokračovalo, víťaz zostal stáť. Táto druhá forma bola aj súčasťou vojenského výcviku, pretože boj na zemi počas vojenských bitiek nebol efektívny, pretože ležiaceho bojovníka mohol niekto ďalší jednoduchým spôsobom zlikvidovať, napr. zapichnúť oštepom a pod.

Sponzori stránky:

 

Vaše športové stránky:
FUTSAL:
- Bánová
- Milovníci krásna
- TreKronor -
HOKEJ:
- Senatorsmánia -
VOLEJBAL:
- VŠ volejbalová liga Bratislava
- Beach SENEC -Stolárstvo Štefan Kendra - špecialista na  interierové dvere, no ponúkame i možnosť realizácie komplexného vybavenia interiéru. Kuchyne,  jedálenské kúty,  postele, skrine,  kompletné vybavenie šatníkov,  schody,  regále...

MojGynekolog.sk - gynekologická ambulancia Poprad
 
AGE Tech, s.r.o. Čadca- elektro predajňa domácich spotrebičov + kuchynské linky a vstavané skrine na mieru (návrh, výroba a montáž), tapetové štúdio

Spektron HK s.r.o. Moldava nad Bodvou - vyhľadávaná elektro predajňa plná kvalitného elektro tovaru za skvelé ceny s profesionálnym prístupom personálu.

Mikuláš Kačmar – TAMATEX - Stará Ľubovňa - tie naj predajne elektro a drogérie v Starej Ľubovni a spoľahlivý servis vybraných elektrospotrebičov počas celej životnosti výrobku.

LC Elektro Krompachy - elektro predajňa domácich spotrebičov za skvelé ceny s profesionálnym prístupom personálu.

Peter Srnka - Elektro - Služba Hlohovec - elektro, výpočtová technika a kuchynské linky na mieru do každej domácnosti.

Predajňa elektro ALES – Alene Nemetzová, Sereď, Galanta- - široký sortiment kvalitných značiek renomovaných svetových výrobcov - biela a čierna technika, drobné domáce spotrebiče, spotrebná elektronika, notebooky.

SportInWebe - Internetový Monitor:
Internetový Monitor i z vašej stránky

Zo zoznamu stránok propagujúcich SportInWeb:

ITservis