Kategórie

Ako vypracovať brušné svaly

Hľadáte najlepšiu rutinu brušného cvičenia na rozvoj plochých, napnutých brušných svalov? Každý rok pribúdajú desiatky nových cvičení, fitnes tried, výrobkov, pomôcok a rutín, ktoré tvrdia, že tieto svaly sa posilňujú novými a inovatývnymi spôsobmi.

A zatiaľ čo niektoré z nich môžu ponúknuť nový prístup ku cvičeniu brušných svalov, mnohé z nich sú neúčinné a môžu dokonca zvýšiť riziko zranenia.

Brušné svaly zohrávajú veľmi dôležitú úlohu pri stabilizácii chrbta.

Nezabudnite, že vaše svaly potrebujú kyslík, aby pracovali na plný výkon, takže sa pri cvičení cvičte stále s dýchaním.

Najskôr trénujte spodné brucho

Zvyčajne sú najťažšie a rýchlejšie vás unavia. Aby ste sa uistili, že im poskytnete cvičenie, ktoré si zaslúžia, urobte z nich číslo jedna na vašom tréningovom zozname brušných svalov.

Obrátené brušáky

Ľahnite si na chrbát s ohnutými kolenami a nohami k sebe tesne nad podlahou. Udržujte svoje kolená ohnuté, stiahnite spodnú časť brucha a pomaly privádzajte kolená do hrudníka a zdvíhajte zadok z podlahy. (Stočíte sa do lopty.) Akonáhle ste sa stočili do maximálnej možnej miery, podržte niekoľko sekúnd a potom sa pomaly vráťte do východiskovej polohy.

Keď efektívne izolujete spodné brucho, rýchlo sa unavíte. Pohybujte sa týmto cvičením pomaly so zameraním a budete skutočne cítiť, ako vaše brušné svaly horia. Nezabudnite na správne dýchanie.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená*