Kategórie

Hýčkajte si svoje autíčko

Auto je dnes súčasťou takmer každej rodiny či jednotlivca. Je to veľmi pohodlná a rýchla forma cestovania z miesta na miesto. Niekto ho využíva len príležitostne, niekto si bez neho nevie predstaviť všedný deň. Niekto používa auto ako spotrebný tovar, pre iného je auto takmer ako domáci miláčik.

Každý sa o svoje auto stará viac či menej. Niekto ho s radosťou umýva a leští doma, niekto radšej zájde do autoumyvárne. Na internete je mnoho čistiacich prostriedkov určených na čistenie a leštenie interiérov a exteriérov áut. Keďže sa auto skladá z rôznych materiálov, aj výrobcovia čistiacich prostriedkov si teda dávajú záležať na zložení ich produktov. Pokiaľ chcete, aby vaše auto vyzeralo ako nové čo najdlhšie, tiež si dajte záležať na správnom výbere prípravkov.

Interiérové čističe

Na čistenie interiéru je vhodné mať viacero typov čističov. Iné zloženie totiž majú čističe plastov na prístrojovej doske a zvyšku plastov v aute, iné zloženie majú zasa produkty na čistenie a ošetrenie kože a čalúnenia. Na trhu je veľmi veľký výber. Existujú univerzálne čističe plastov, čističe plastov na hĺbkové čistenie, čističe na vonkajšie plasty, na vnútorné plasty. Ďalšou samostatnou kapitolou je leštenie. Tu sú niektorí muži obzvlášť pedantní a svojho tátoša vedia poriadne vyblýskať. Samozrejme, nato využívajú tiež špeciálne prípravky s nanotechnológiou, špeciálne leštiace handričky a iné prípravky.

Doplnky

Dobrou voľbou ako udržiavať svoje auto v čistote sú aj koberce a kvalitné vaničky do kufra. Či už je vonku nepríjemné jesenné počasie s dažďom alebo je práve zima a všade veľa snehu, koberce sú priam nevyhnutnosťou v každom osobnom aute. Nečistoty z topánok sa udržiavajú na nich a umývanie gumených kobercov je oveľa jednoduchšie a časovo menej náročné ako pravidelné vysávanie a tepovanie spodného čalúnenia auta. To isté platí v prípade vaničiek. Poriadna gumová vanička do kufra vám neraz ušetrí kopec nepríjemností. Udržiava spodnú výstelku kufra v čistote. Aj v prípade vyliatia nejakých tekutín alebo rozsypania nákupu sa vám nič nezašpiní. Vaničku jednoducho vystriekate vodou a máme po probléme. Dajte si preto záležať na správnom výbere doplnkov do vášho auta.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená*