Kategórie

Kabelky a kufre – prenosné úložné priestory

Ku každej žene neodmysliteľne patria kabelky. Pre mužov tak záhadný svet, pretože si často nevedia predstaviť, čo môže žena v kabelke okrem peňaženky a nejakého rúžu mať. Hádam ani neexistuje žena, ktorá by nevlastnila aspoň jednu či dve kabelky. Niektoré preferujú športový typ, niektoré elegantný. Je to vždy na preferenciách majiteľky a na spôsobe jej obliekania. Mnohé ženy však majú hybridný štýl, nie sú špecificky zamerané a vo svojom šatníku majú tak športové, ako aj elegantné kúsky.

Veľkosť

Štýl a dizajn kabelky je však iba jeden z viacerých hodnotiteľných faktorov. Ďalším je veľkosť kabelky. Od úplne malých kabeliek, do ktorých sa vám zmestí maximálne tak rúž a vreckovka až po kabelky skutočne zaslúžilých rozmerov, kde sú ženy schopné vtesnať polovicu šatníka a celú kúpeľňu.

Štýl

Kabelky sa ďalej rozlišujú aj podľa spôsobu nosenia. Poznáme asi 40 druhov rôznych štýlov kabeliek. Najčastejšie v našich uliciach vidíme ženy s kabelkami na denné nosenie. To sú tie väčšie kabelky, kde sa ženám zmestia všetko potrebné a niekedy aj nepotrebné veci. Sú ideálne najmä do práce alebo na pracovné stretnutie.

Ďalej sú časté kabelky aktovkového typy, veľmi obľúbené najmä u mladšej generácie sú backpack tašky, teda elegantné a štýlové ruksaky. Do mesta na kávu alebo na bežné nosenie, ak nepotrebujete mať mnoho vecí je ideálna crossbody kabelka. Jej veľkou výhodou je to, že máte voľné ruky. Tento typ kabelky, ale v pánskom prevedení sa stáva u mužov čoraz populárnejší. Štýlové tašky cez rameno dnes už nosia mladší aj starší muži a hodia sa tam k športovému, ako aj  elegantnému typu oblečenia.

Nesmieme zabúdať ani na elegantné večerné kabelky pre ženy, ktoré sú vhodné na večierky, plesy či romantické stretnutia. Výber je taký široký, že sa niekedy aj samotné ženy strácajú v ich výbere.

Na cesty

Osobitnou kategóriou, ktorá až tak úplne nespadá do radu kabeliek, ale tiež slúži na prenos osobných vecí, sú moderné cestovné kufre. Ľahko sa s nimi manipuluje, oblečenie sa v nich nevykrčí a navyše, nemusíte celú váhu vecí nosiť na chrbte v batohu.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená*