Kategórie

Kam na tohtoročnú dovolenku? Spoznajte krásy Liptova!

Mnoho ľudí sa bude tento rok vyhýbať cestovaniu do zahraničia, či už z obavy o zdravie alebo z finančných dôvodov. Príjemnú dovolenku a oddych v prírode si môžeme užiť aj u nás, na Slovensku. Možno práve teraz je vhodný čas objaviť a spoznať krásy našej vlastnej krajiny, ktoré často ignorujeme a radšej prekonávame obrovské vzdialenosti s cieľom okúsiť čaro exotiky.

Liptov to nie je len Liptovská Mara

Pokiaľ nepatríte medzi nadšencov turistiky a Slovensko spoznávate len jazdou po diaľnici popri plnení pracovných úloh, mohli by ste nadobudnúť dojem, že Liptov je tvorený najmä vodným dielom Liptovská Mara a neďalekým mestom Liptovský Mikuláš, ktoré je zároveň centrom tohto regiónu.

V skutočnosti však tento región skrýva mnoho iných krás a možností. Lyžovanie, turistika, vodné plochy či rôzne zábavné atrakcie – každý si príde na svoje. V zime sa veľkej obľube teší lyžiarske stredisko Jasná a obľúbené hotely v Jasnej praskajú vo švíkoch.

Pokiaľ sa rozhodnete pre lyžovačku v Jasnej, odporúčame rezerváciu ubytovania v predstihu. V strede sezóny sa môže stať, že jednoducho nenájdete voľný hotel. Komfortného ubytovania v Jasnej je dostatok, avšak záujem o túto lokalitu majú aj zahraniční turisti.

Turistika a kúpanie

Počas letných prázdnin návštevníci Liptova vyhľadávajú najmä turistiku k okolitým plesám, jaskyniam či na vrcholky hôr. Veľkej obľube sa celoročne teší Aquapark Tatralandia, aj keď jeho plný potenciál sa dá využiť predovšetkým v priebehu letnej sezóny.

Pre najmenších odporúčame zábavné atrakcie, ako napríklad Hurricane Factory Tatralandia, ktorý je prvým aerodynamickým tunelom na Slovensku. Tento tunel ponúka skúsenosť podobnú skoku z lietadla. Táto atrakcia je vhodná tak pre deti, ako i dospelých. Strach z výšky tu nie je problém, keďže celý zážitok prebieha v bezpečnom priestore aerodynamického tunela.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená*