Kategórie

Krásny úsmev niečo stojí

Mať žiarivý úsmev je pre mnohých ľudí najpríťažlivejšia vec na svete. Ako však docieliť hollywoodsky úsmev a okúzliť v zrkadle aj samého seba?
Prvým úspechom sú rovné zuby. Niektorí ich majú dokonalé, iným kde-tu nejaký zúbok vytŕča z radu a robí neplechu. Ak s tým nie ste spokojní, zájdite k zubárovi a dajte si na zuby strojček. Je to síce investícia, ale výsledný efekt za to jednoznačne stojí. Ak si myslíte, že ste na to pristarí, omyl. Zubná technika postúpila veľmi ďaleko a dnes už môžete nosiť aj neviditeľný strojček. Bežne ho nosia slovenské aj zahraničné celebrity, dokonca moderátori, ktorí sú dennodenne na obrazovkách. Krivé zuby vám nespôsobujú len estetický problém, ale aj zdravotný. V medzizubných priestoroch sa môžu robiť zubné kazy, pretože je ich problematické vyčistiť. Takže sa vám môžu zuby neustále posúvať, zhorší sa vám zhryz a vy môžete mať problémy pri jedení a rozprávaní.

Ďalším krokom k úspechu je správna hygiena ústnej dutiny a správne čistenie zubov. Zuby by sme si mali čistiť po každom jedle, avšak nie vždy je to možné. Preto si ich umývajte minimálne ráno a večer. Umývanie má trvať tri minúty a má byť dôkladné. Nezabudnite ani na zadné stoličky, na vnútornú stranu zubov a tiež na medzizubné priestory. Tie ľahko vyčistíte medzizubnou kefkou či dentálnou niťou. Po vyčistení zubov prejdite kefkou aj po jazyku. Na záver si vypláchnite ústa ústnou vodou.

Aspoň raz ročne navštívte dentálnu hygienu, kde vám profesionálne odstránia zubný kameň a povlak. Nemýľte si to však s bielením zubov. To je nie súčasťou bežnej dentálnej hygieny. Na bielenie sa musíte vopred objednať. Väčšinou ide o chemické bielenie peroxidom, ktoré môže poškodiť vašu sklovinu, preto zvážte všetky riziká.

Ak nechcete podstúpiť bielenie peroxidom, môžete vyskúšať bieliace pásiky na zuby. Je to výborný spôsob bielenia zubov v pohodlí vášho domova. Najobľúbenejšie bieliace pásiky si kúpite na internete a s radosťou používate. Tento spôsob bielenia zubov sa už osvedčil mnohým a obľúbenosti sa teší najmä vďaka cenovej dostupnosti a efektívnosti. Rozdiel v odtieni zubov môžete spozorovať skutočne rýchlo.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená*