Kategórie

Liečivé tajomstvo zázračného ibišteka

Prírodný krásavec, ktorý udržiava a chráni zdravie a vitalitu. Aj takto by sa dal nazvať kvet ibišteka. Poznáme nespočetne veľa odrôd a druhov tejto vzácnej rastliny. Na liečebné účely je najviac využívaný kvet ibišteka sudánskeho, ktoré sú bežne dostupné v obchodoch. Taktiež kvety ibišteka sýrskeho a čínskeho sú známe svojimi blahodarnými účinkami pre zdravie a vitalitu.

Kvety ibišteka sa na liečebné účely používajú predovšetkým v sušenej forme na prípravu výluhov alebo liečivých zmesí. Použiť sa však dajú aj čerstvé, na jedenie či ako ozdoba šalátov a dezertov. Šťava z ibišteka je tiež vzácnym liečivým mokom.

Liečivá sila ukrytá v kvetoch

Kvety sú bohatým zdrojom vitamínov, minerálov a ďalších zdraviu prospešných látok. Prevencia kardiovaskulárnych chorôb je jedným z najväčších benefitov. K nim môžeme ďalej zaradiť aj znižovanie krvného tlaku, cholesterolu, ochrana ciev pred aterosklerózou a udržiavanie pružných ciev.

Stimulácia mentálnych funkcií prispieva k lepšej nálade, znižuje pocit vyčerpania a zvyšuje „výkonnosť“ človeka. Blahodarné účinky má ibištek aj v oblasti prevencie, najmä infekcií dýchacích ciest. Celkovo posilňuje imunitný systém a pôsobí protizápalovo. Odporúča sa aj pri zápaloch močových ciest a problémoch so žlčníkom, obličkami, pečeňou či pankreasom.

V letnom období má cenu zlata

Ochladzujúce účinky na organizmus robia z ibišteka vďačného spoločníka nie len pri vysokých horúčkach, ale aj pri vysokých vonkajších teplotách počas letných dní. Pozor by si však mali dať ženy, ktoré plánujú v dohľadnej dobe otehotnieť. Kvety ibišteka totiž pôsobia proti oplodneniu a uchytenia zárodku. Táto vlastnosť sa dá

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená*