Kategórie

Na čo nezabudnúť pri organizovaní väčších podujatí

Určite ste neraz boli prítomní na letných festivaloch, veľkých koncertoch, vernisážach, kongresoch, iných kultúrnych či športových podujatiach. Všetko okolo sa dialo akosi automaticky a ani ste si neuvedomili, že sa v pozadí niečo neustále deje. Tento pohľad sa vám ale rapídne zmení po tom, čo nejaké podobné podujatie budete organizovať vy sami. Zrazu si uvedomíte, že je nespočetne veľa vecí, ktoré treba zariadiť a na ktoré treba neustále myslieť. Čo teda musí byť súčasťnou každého eventu a nesmiete na to zabudnúť?

Starostlivosť o verejné zdravie

Profesionálna zdravotná služba na podujatiach je povinná zo zákona. Nezabúdajte na to. Pri veľkom počte ľudí môže dôjsť k rôznym druhom zdravotných komplikácií u jedincov, ktoré sa nedajú zvládnuť iba ovládaním základnej prvej pomoci. Môže sa jednať o bežné mdloby z nedostatku tekutín a ostrého slnka, ale taktiež môže byť potrebná rýchla diagnostika cievnej príhody či infarktu. Vtedy je na mieste mať poruke zaškoleného zdravotníka.

Zdravotné služby taktiež zabezpečujú aj nevyhnutný transport pacientov v prípade, že si ich stav vyžaduje odbornú lekársku pomoc v zdravotníckom zariadení.

Starostlivosť o návštevníkov

Pri organizovaní eventu je dôležité, aby sa tam návštevníci cítili dobre a nemali problém nájsť napríklad svoje miesto na sedenie, toalety či stánky s občerstením. Dajte si záležať na vhodnom formáte informovanosti. Cedule, tabule a nápisy by mali byť dostatočne veľké a na dostatočne viditeľných miestach, aby si každý bez zbytočne dlhého hľadania našiel svoje odpovede. Dbajte aj na celkovú atmosféru na podujatí. Ľudia sa radi cítia uvoľnene a bezpečne. V prípade masových akcií je vhodné mať k dispozícií bezpečnostnú službu, ktorá prípadných delikventov rýchlo spacifikuje a vyvedie von.

Dobrovoľníci

Organizovanie veľkého podujatia nie je lacná záležitosť. Veľkú pomoc v tomto smere predstavujú dobrovoľníci, ktorí majú zápal pre daný typ akcie a radi nezištne pomôžu s organizovaním a prípravou, a zároveň si môžu zadarmo vychutnať koncert obľúbeného speváka, pozrieť si hokejový zápas či vypočuť si prednášku motivačného speakera.

 

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená*