Kategórie

Nočné videnie je potrebnou výbavou pre všetkých poľovníkov

Vďaka nočnému videniu sa zorientujete v priestore aj keď zájde slnko. Zozbieraním zvyškového svetla z hviezd alebo umelého osvetlenia umožňuje dobré videnie aj v tme, v ktorej ľudské oko ťažko dovidí na vzdialenosť jedného metra.

Prístroj na nočné videnie je nenahraditeľným spoločníkom všetkých poľovníkov, ktorí často na svoju korisť striehnu v nočnej tme. Dosah prístroja na nočné videnie je za súmraku porovnateľný s dosahom bežného ďalekohľadu. Tieto špecifické prístroje však nie je možné využívať za denného svetla, kedže sú konštruované špeciálne na zozbieravanie svetla v zhoršených svetelných podmienkach.

Termovízia zobrazí objekty v tme na obrovské vzdialenosti

Obraz v termovízii alebo termokamere je získavaný pomocou snímača, ktorý reaguje na teplo. Dospelého človeka vďaka termovízii spozorujete aj v noci na stovky metrov. Kvalitné termovízie sľubujú detekciu dospelého človeka na 500 až 700 metrov, čo skutočne nie je málo. Pri menších pozorovaných objektoch, ako napríklad niektoré zvieratá, je táto vzdialenosť o niečo menšia.

Niektoré termovízie umožňujú aj zaznamenať obraz na video záznam už pomocou zabudovaného mechanizmu, k ostatným je možné pripojiť externé zariadenie, ktoré obraz zaznamená. V balení by ste okrem samotnej termovízie mali nájsť aj  nabíjací kábel, prenosnú tašku s popruhmi a video kábel, pokiaľ je na nahrávanie potrebné prepojenie s externým zariadením.

Cena termovízie je vyššia ako cena nočného videnia, avšak termovízia je vďaka snímaču tepla spoľahlivejšia a pozorované objekty sú dobre viditeľné na veľké vzdialenosti. Tieto prístroje sú stavané do náročných podmienok, preto sa nemusíte báť, že by sa pri prvom páde poškodili. Termovízie z vyššej cenovej kategórie sú vodeodolné a prachuodolné, čo z nich robí skvelých spoločníkov pre poľovníkov. Stále však ide o citlivé prístroje, preto ich zbytočne nevystavujte nepriaznivým podmienkam ak to nie je nutné.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená*