Kategórie

Prečo by ste si mali kúpiť fit náramok?

Bez smart zariadení sa už dnes veľa ľudí nezaobíde. Jednou z takýchto „vychytávok“ je aj fitness náramok, nazývaný aj fit náramok. Ide o jednoduchšiu verziu smart hodiniek, ktorá je ideálna najmä pre športovcov. Čo všetko dokáže a prečo by ste si ho mali zaobstarať?

Čo dokáže fit náramok

Na trhu sú dostupné rôzne fit náramky a v rôznych cenových hladinách. Práve od ceny sa odvíjajú aj ich funkcie. Tie s pokročilejšími funkciami od známych značiek môžu stáť cez 100€. Avšak aj v sume cca 20€ si viete zaobstarať kvalitný fit náramok. Aké sú teda ich bežné funkcie?

 1. Počítanie krokov. Túto funkciu majú aj najlacnejšie modely. Spravidla náramky ponúkajú aj možnosť nastaviť si denný cieľ.
 2. Meranie tepu. Takisto bežná funkcia. Meranie tepu je pre športovca užitočný ukazovateľ. Aspoň budete vedieť, ako ste sa pri tréningu zapotili.
 3. Hodnotenie športových aktivít. Závisí od konkrétneho modelu náramku, aké aktivity hodnotí. Bežné sú behanie, plávanie, cyklistika, či turistika. V niektorých modeloch nastáva automatické vyhodnotenie a rozpoznanie aktivity podľa pohybov.
 4. Rôzne upozornenia. Napríklad na to, že je čas sa hýbať a športovať, ale aj upozornenia z mobilného telefónu (po spárovaní).
 5. Tu môže športovec sledovať napríklad zabehnutú trasu.

Ako sme spomenuli, všetky funkcie závisia od konkrétneho modelu. Základnými funkciami však disponuje väčšina fit náramkov.

Výhody fit náramku pri športe

A zároveň aj dôvody, prečo by ste si mali náramok zaobstarať, sú tieto:

 • Zlepšíte svoju aktivitu a výkon.
 • Budete viac motivovaní.
 • Máte k dispozícii všetky potrebné údaje o športovej aktivite.
 • Viete si porovnať napríklad svoje denné výsledky a na základe toho stanoviť nové ciele.
 • Náramok vás „nakopne“ k aktivite v čase nečinnosti.

Ak teda chcete mať kompletný prehľad o údajoch ako spálené kalórie, počet krokov, tep a podobne, sú pre vás fit náramky pri športe naozaj dobrým pomocníkom.

  Vložte komentár

  Vaša mailová adresa nebude zverejnená*