Kategórie

Prečo rastie popularita anabolizantov?

Anabolizanty alebo anabolyzéry. Možno ste už niekedy počuli jeden z týchto pojmov. Ide o prírodné výživové doplnky, ktoré nahrádzajú steroidy a medzi „fitnessákmi“ sú veľmi obľúbené. Ale prečo?

Steroidy vo svojej podstate pomáhajú telu, aby rýchlo nadobudlo svalovú hmotu. Avšak – je veľmi veľa negatív, ktoré so sebou nesú. Ide najmä o problémy s vysokým krvným tlakom, zvýšeným rizikom srdcovo-cievnych ochorení alebo u mužov – zväčšenie prostaty. Na druhej strane, anabolizanty týmito rizikami nedisponujú. Práve preto sú také obľúbené.

Pár benefitov anabolizantov

  • nárast svalovej hmoty – vďaka týmto látkam Vaša svalová hmota porastie veľmi rýchlo, bez toho aby ste si poškodili. Stačí pravidelný tréning aspoň 3x do týždňa, príjem bielkovín a sacharidov každý deň a čoskoro uvidíte zmeny aj v zrkadle
  • lepšia výkonnosť a sila a vytrvalosť – mnoho kulturistov alebo vytrvalostných športovcov zaznamenalo zlepšenia v oblasti výkonu a sily najmä užívaním anabolizatov
  • lepšie vedú kyslík – cieľové tkanivá, ktoré pravidelne trénujete potrebujú dostatočné zásobovanie kyslíkom
  • odolnosť voči únave a zvýšenie koncentrácie – pri každom športe či tréningu je potrebné byť na činnosť pripravený nielen po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Práve anabolizanty zaručujú psychickú pohodu, zlepšia Vašu koncentráciu a upriamia pozornosť tela a mysle na práve vykonávajúcu aktivitu.
  • je ich vhodné kombinovať s inými výživovými doplnkami – športovci bežne siahajú po rôznych látkach – ide najmä o proteín, kreatín, výživa pre kĺby, rôzne minerály a vitamíny. Na anabolizantoch je skvelé to, že ide o doplnky výživy, preto ich môžete kombinovať aj s vyššie spomínanými látkami.

Anabolizanty ako predtréningové stimulanty

Tento blahodarný výživový doplnok sa odporúča užívať pred tréningom. Telo pripraví na cvičenie a naštartuje jeho regeneráciu. Niektoré anabolizanty sa užívajú aj tesne po tréningoch. Okrem toho, pri cvičení je dôležité prijímať dostatok bielkovín. Práve anabolizanty podporujú dokonalé vstrebávanie a využiteľnosť prijímaných bielkovín v tele, resp. pre správnu stavbu svalov.

Tieto predtréningové látky sú tiež vhodné v rysovacích, ale aj objemových fázach. Sú často používané ako náhrada steroidov nielen pre ich benefity, výhody a to, že so sebou nenesú žiadne negatívne účinky, ale najmä preto, lebo ide o legálnu nehormonálnu náhradu steroidov.

Popularita anabolizantov naberá rapídne na obrátkach

Anabolizanty v sebe zahŕňajú veľa pozitív a výhod, ktoré sú telu prospešné. Ich najväčšou výhodou a prednosťou je však to, že nie sú hormónmi a telu neškodia. Preto, ak sa chcete naplno športu venovať, je potrebné svoje svaly chrániť, dávať telu to, čo potrebuje. Všetky potrebné látky nájdete v kombinácii zdravej stravy a anabolizantov.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená*