Kategórie

Turistika v Tatrách je relax a zábava zároveň

„Od Tatier k Dunaju.“, tak sa podľa niektorých rozprestiera Slovensko. Od juhu nás obklopujú nížiny a smerom k severu stále viac a viac hôr. Tie najvyššie sú Vysoké tatry, ktoré už po mnohé roky patria ku každoročným dovolenkovým destináciám v rôznych častiach roka. V zime ponúkajú krásnu zimnú idylku, na jeseň plnú paletu farieb, na jar rozkvitnuté lesy a cez leto sú sprístupnené tie najkrajšie túry v Tatrách.

Pokiaľ sa chystáte na poriadnu tatranskú turistiku vedzte, že vám nepotrvá len jeden deň a preto Tatry umožňujú ubytovanie v množstve hotelov a rôzne ubytovania ako napríklad komfortné ubytovanie v Tatranskej Lomnici. Hotely a ubytovanie poskytujú krásne výhľady, komfort, wellness či rôzne kultúrne a športové podujatia. Takže aj keď nie ste veľkými fanúšikmi vysokohorskej turistiky, ale chcete si vychutnať dovolenku na horách, nudiť sa určite nebudete.

Každý si príde na svoje

Tatry ponúkajú množstvo krásnych chodníčkov a vždy narazíte na výhľad, ktorý ste ešte nevideli. Pre menej skúsených je sprístupnených množstvo kratších a jednoduchších trás poprípade sa môžu vyviesť lanovkou a pre tých atletickejších sa nájdu aj ťažšie až horolezecké trasy, ktoré tiež určite stoja za  návštevu.

Počas letnej sezóny sa v Tatrách dá len ťažko nudiť nakoľko sa deje mnoho festivalov, koncertov a športových udalostí a cez zimu zase hlavne lyžovanie a bežkovanie.

Myslím, že Tatry stoja zato aby sa tam každý aspoň raz vybral na poriadnu dovolenku keďže majú naozaj čo ponúknuť. Či už sú to kopce, štíty a chodníčky na turistiku, horolezecké trasy, plesá, prekrásne výhľady a omnoho viac.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená*