Kategórie

Všetko, čo potrebujete vedieť o deflektoroch do auta

Jazda so stiahnutými oknami môže byť hlučná a búrlivá. Našťastie existuje riešenie – deflektory. Deflektory slúžia ako veterné clony, alebo chrániče pred dažďom a sú navrhnuté tak, aby presmerovali vietor preč od auta, vďaka čomu je jazda príjemnejšia, ale majú aj iné šikovné využitie. V tomto článku vás vyzbrojíme všetkým, čo potrebujete o deflektoroch vedieť.

Čo sú to deflektory?

Sú to plastové panely, ktoré sa pripevňujú na vonkajšok auta, zvyčajne nad okná, alebo do okenného kanála, aby smerovali vietor preč od auta. Sú tvarované do vysoko aerodynamického tvaru, ktorý umožňuje odklon vzduchu. Najčastejšie sa používajú na bočné okná, ale pre niektoré modely si môžete kúpiť aj deflektory na kapotu.

Ako fungujú deflektory?

Deflektory bočných okien fungujú tak, že presmerujú prúd vzduchu preč od auta. Deflektor vytvára aerodynamickú bariéru medzi vzduchom a autom. Akonáhle sa vzduch dostane do kontaktu s deflektorom, jeho aerodynamický tvar núti vzduch prúdiť okolo auta a nie priamo naň.

Aké funkcie plnia deflektory?

Deflektory sú veľmi užitočné a to hneď z niekoľkých dôvodov. Kvalitné deflektory umožňujú ponechať okná otvorené a nechať čerstvý vzduch cirkulovať v celom aute. To je pravdepodobne najekonomickejšia výhoda, pretože ste menej odkázaní na drahú klimatizáciu. Sú obzvlášť dobré aj počas dažďa a vy sa viac nebudete musieť obávať dažďových kvapiek, ktoré namočia interiér auta.

Vodiči-fajčiari tiež milujú deflektory, lebo im umožňujú nechať okno otvorené natoľko, aby unikol dym a keď prší, cigareta sa pri odklepaní z okna nerozmočí. Štýlové deflektory Heko sú tiež moderným doplnkom. Vďaka nim vyzerajú nové autá elegantne.

Azda najuznávanejšou výhodou je  však výrazne znížená hlučnosť vetra pri rýchlej jazde. V závislosti od kvality dverných a okenných tesnení môžete pri použití deflektora očakávať 40-50% zníženie hluku vetra. To je mimoriadne výhodné počas teplejších mesiacov, keď sú okná častejšie stiahnuté, vďaka čomu je jazda skutočne pohodlná a tichšia. To môže byť užitočné najmä na dlhých cestách, keď si chcete vychutnať hudbu, či konverzáciu bez toho, aby ste museli zvyšovať hlas.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená*