Kategórie

Začnite so zdravým životným štýlom v lete!

Letný čas je ideálny na začatie riešenia zdravého životného štýlu. Počasie je krásne, deti sú mimo školy a čerstvé ovocie je všade navôkol. Tu je zopár nápadov, ktoré vám pomôžu začať na ceste k zdravšiemu životnému štýlu.

Vyberte sa s rodinou von. Či už je to turistika, chôdza, záhrada alebo plávanie, v lete nájdete veľa vecí, ktoré môžete robiť vonku. Ktorékoľvek z nich vám môžu pomôcť spáliť kalórie, zpevniť svalovú hmotu a navyše sa zabaviť. A vedeli ste, že mierne vystavenie slnečnému žiareniu môže tiež poskytnúť vitamín D, ktorý vaše telo potrebuje na boj proti chorobe? Vyberte si aktivitu, ktorá osloví celú rodinu (vrátane chlpatých priateľov) a spravte z toho rutinu!

Popadnite niektoré odtiene. Správna starostlivosť o oči sa odporúča po celý rok, ale je to obzvlášť dôležité v lete, keď ste vonku na slnku. Investujte do dobrého odtieňa schopného blokovať najmenej 99 percent všetkých ultrafialových lúčov A a B. Potom ich nezabudnite nosiť, keď ste vonku.

Podávajte zdravé občerstvenie. Príležitostné posedenie si vyžaduje ľahké občerstvenie, ktoré vám doplní živiny a hydratuje. Preskočte čipsy a namiesto toho hľadajte zdravé občerstvenie. Čerstvé ovocie, ovocné šťavy, jogurt alebo šaláty sú skvelými príkladmi letného občerstvenia.

Vezmite si tú dovolenku. Áno, skutočne si ju vezmite. Vaše celkové zdravie je viac ako len vaše fyzické zdravie; je to tiež zdravie duševné. Nič vám nepomôže doplniť baterky tak, ako dobrá dovolenka. Majte na pamäti, že stres k dovolenke nepatrí.

Začnite si užívať zdravší životný štýl už dnes. Nie je dôvod čakať na budúcu zimu, aby ste začali žiť zdravšie. Všetko, čo potrebujete, je práve tu v lete, preto vytvorte svoj plán, použite vyššie uvedené tipy a držte sa ho.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená*