Kategórie

Zelený čaj a rýchlejšie chudnutie? Tieto účinky vás možno (ne)prekvapia!

zelený čaj a chudnutie

Každý o ňom vie, no len málokto ho pozná skutočne do hĺbky. Hovoríme o zelenom čaji, ktorému Japonci a Číňania neraz pripisujú doslova zázračný vplyv na ľudské telo. A ten potvrdzujú aj vedecké štúdie. Ako dokáže zelený čaj urýchliť chudnutie a ktoré ďalšie účinky prináša?

Ak sa snažíte schudnúť prirodzenou cestou, rovnako prirodzene by ste mali podporiť aj váš organizmus. Experimenty s rôznymi umelými prípravkami na spaľovanie tukov častokrát končia tak, že spôsobia viac škody ako úžitku. Oveľa lepším riešením je podporiť telo čisto prírodným spôsobom. A práve tu sa k slovu dostáva zelený čaj, ktorý prináša viac pozitívnych účinkov, ako by ste možno čakali!

Zelený čaj a jeho účinky na chudnutie

Štúdie prišli na to, že zelený čaj pomáha zefektívňovať metabolizmus. Teda, prispieva k rýchlejšiemu spracovaniu tukov a ďalších látok. Tie sa následne v tak veľkej miere neukladajú v tele, teda nedochádza k výraznému priberaniu. Navyše bolo zistené, že látky obsiahnuté v zelenom čaji aj priamo podporujú spaľovanie tukov pri fyzickej aktivite.

Teda, keď pôjdete najbližšie cvičiť, skúste si pred fyzickou aktivitou dopriať šálku zeleného čaju. Hoci zlepšenie neuvidíte hneď, keď si tento jedinečný nápoj doprajete pravidelne, jeho pozitívny dopad nepochybne pocítite.

Lepšia motivácia a zníženie krvného tlaku

Medzi účinky zeleného čaju patrí aj pozitívny vplyv na ľudský mozog. Vďaka obsahu kofeínu dokáže nabudiť celý organizmus, zlepšiť sústredenie a pamäť. Taktiež pomáha eliminovať cholesterol v krvi, čím prispieva k zmierneniu vysokého tlaku.

Medzi často spomínané pozitívne účinky zeleného čaju patrí aj podpora imunity, eliminácia voľných radikálov či urýchlenie hojenia zápalov. Avšak, nemôžete čakať, že všetky tieto benefity pocítite pri pití sáčkového zeleného čaju zo supermarketu. Doprajte si naozaj kvalitný japonský sypaný zelený čaj, ktorý naplno podporí váš organizmus a poteší svojou tradične výraznou chuťou.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená*