Kategórie

Zhoďte prebytočné kila a naberte svalovú hmotu – ako na to?

V zimnom období mnoho ľudí zabudne na športové aktivity, ktoré ich sprevádzali počas jari či leta a nabehnú na pohodový zimný mód. To však nie je pre telo dobrá správa. Energia, ktorú ste počas minulých mesiacov venovali získaniu vytúženej postavy výjde nazmar.

Práve toto obdobie je kľúčové pre profesionálnych či amatérskych športovcov. Mnohí práve v zimnom období poľavia. Aktivita a motivácia v tomto období je práve to, čo oddeľuje tých, ktorí svoje ciele dosiahnu od tých, ktorí sa o nich budú znova v jari pokúšať. Dokonca aj profesionálni športovci tvrdia, že zimná príprava je základ úspešnej sezóny.

Beh alebo iné kardio je nevyhnutnosť

Pokiaľ sa snažíte vylepšiť svoju postavu alebo zostať fit, kondícia je základ. Jeden z najjednoduchších spôsob ako si ju udržať ja beh. Pokiaľ sa vám v zimnom období nechce von, môžete skúsiť domácu alternatívu v podobe bežiaceho pása. Ak sa rozhodnete pre domáce cvičenie, najmä pre ženy sú mimoriadne efektívne step mostíky. Táto jednoduchá cvičebná pomôcka pomáha tvarovať sediace svaly a udržať kondíciu.

Domáce cvičenie pre mužov by malo okrem kardia zahrňovať aj silové cvičenie. Jednoduché ale efektívne sú cviky s vlastnou váhou. Po čase však vlastná váha prestáva byť skutočnou záťažou. Vtedy je vhodné siahnuť po záťažovej veste, ktorá vám pridá zopár kíl navyše. Cvičenie s vlastnou váhou tak opäť nadobudne nový rozmer a vy môžete posúvať svoje limity ešte ďalej.

Pestrá a zdravá strava

Len kombináciou cvičenia a stravy dosiahnete vytúženú postavu. Jedno bez druhého proste nefunguje. To ale neznamená, že máte jesť málo. Práve naopak, jedzte poriadne a pravidelne, no dbajte na to, aby strava obsahovala potrebné živiny. Dajte telu čo potrebuje a ono sa vám odmení. Žiadne špeciálne diéty nie sú nutné, stačí obmedziť cukor, pridať viac bielkovín a nezabúdajte na raňajky.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená*